Bugun...
14-02-2018 10:52:00 Kategori: ÖZEL HABER

Belediye İş Sendikası Belediyelerle Toplu Görüşmelere Başladı

Belediye İş Sendikası Belediyelerle Toplu Görüşmelere Başladı
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

"Belediye İş Sendikası Belediyelerle Toplu Görüşmelere Başladı "

İSTANBUL

Belediye- İş Sendikası ile Adalar Belediyesi arasındaki toplu iş sözleşmesi (TİS) görüşmelerinin ilk turu bugün yapıldı. Türk-İş’e bağlı Belediye-İş Sendikası İstanbul 1 No’lu Şube Başkanı Sezai Akyürek de yapılan görüşmeyi sosyal medya hesabından duyurdu .  Belediye- İş Sendikası ile Maltepe Belediyesi arasındaki toplu iş sözleşmesi oturumu  da yapıldı

Belediye İş  Yetkilileri “ Sendikamız ve Genel İş  Sendikaları Hak-İş’e karşı dayanışma halinde olmalı.” 

Tüm bu gelişmeler yaşanırken belediye işçilerinin ağırlıklı oldukları sendikalar,  Türk İş’e bağlı olan Belediye İş Sendikası, DİSK'e bağlı  olan Genel-İş  Sendikası ile Hak-İş’e bağlı  olan Hizmet-İş Sendikası arasında kadroya geçirilen işçilerin sendika üyeliği arasında bir rekabetin yaşandığını  da öğrendik. Ancak Türk İş’e bağlı olan Belediye İş Sendikası yetkileri  yeni üyeler için , DİSK'e bağlı  olan Genel-İş  Sendikası’yla ,  Hak-İş’e bağlı  olan Hizmet-İş Sendikası’na karşı iş birliğine hazır olduklarını da ifade ediyorlar. 

Bu sebepten ötürü de Belediye-İş Sendikasının İstanbul 2 No’lu Şube Başkanı Erol Özdemir ise belediyelerde kadroya geçirilen taşeron işçilerin taşeronların  patronları eliyle Hak-İş’e bağlı Hizmet-İş’e yönlendirildiğini söyleyerek,  DİSK'e bağlı Genel-İş  yöneticilerine  şu çağrıda bulunuyor; “Genel-İş Sendikası bizim rakibimiz olmamalı. Bulunduğu yerde örgütlenmeli. Eğer istiyorlarsa biz onlara her türlü katkı sunmaya hazırız. Ama gelip bizim işyerlerimize karışmasınlar. Hak-İş’e karşı güç birliği yapmak zorundayız” 

 


Kaynak: ÖZEL HABER
Editör: ABDULKADİR KARATAŞ
Bu haber 334 defa okunmuştur.
HABERE YORUM YAZINDİĞER ÖZEL HABER HABERLERİ
ANKETİMİZE KATILIN

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

Beğendim
Beğenmedim
Fena Değil

Tüm Anketler
NAMAZ VAKİTLERİ