Bugun...
22-01-2018 11:28:00 Kategori:

Genco Erkal’ın Yaşamaya Dair’i Hasan Ali Yücel K. M’inde Yoğun İlgiyle İzlendi

Genco Erkal’ın Yaşamaya Dair’i  Hasan Ali Yücel K. M’inde Yoğun İlgiyle İzlendi
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

"Genco Erkal’ın Yaşamaya Dair’i Hasan Ali Yücel K. M’inde Yoğun İlgiyle İzlendi "

İSTANBUL

Türk Tiyatro tarihine damga vuran isimlerden olan tiyatro ve sinema sanatçısı Genco Erkal’ın kendi gibi tiyatro sanatçısı olan Tülay Günal’la beraber oynadıkları ve Nazım Hikmet’in hayatından kesitlere yer verilen “Yaşamaya Dair” adlı müzikli oyun Kartal Hasan Ali Yücel Kültür Merkezi’nde yoğun ilgiyle  sahnelenerek seyirciyle buluştu. 

Nazım Hikmet’in Bursa Cezaevi'ndeki yaşamı sahnede  

Piyano ve viyolonsel eşliğinde sergilenen gösteride, başta Fazıl Say ve Zülfü Livaneli olmak üzere değişik bestecilerin Nazım şarkıları da seslendirildi. Ağırlıklı olarak  Bursa Cezaevi'ndeki yaşamını, eşi Piraye Hanım'a olan tutkusunu anlatan, daha sonra sürgün yılları ve vatan hasretine odaklanarak, usta şairin  yaşamından  önemli ve kayda değer izlenimlerle noktalanan gösteri, izleyicileri de  adeta büyüledi. 

Başkan Öz,eşi ve eşinin kardeşi de oyunu izleyenler arasındaydı 

Yaşama Dair’i , Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz ile eşi Feray Öz, kardeşi Altan Öz, Kartal Belediye Başkan Yardımcıları Mustafa Fehmi Okay, Gökhan Yüksel, Kartal Belediyesi Meclis Üyeleri, Kartal Atatürkçü Düşünce Derneği Başkanı Gürsel Öğüt, Kartal Belediyesi birim müdürleri, Kartal Belediyesi iştirak şirketlerinin yöneticileri, Kartallı mahalle muhtarları, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve Kartallı sanatseverler izlediler .

Kartal Belediye Başkanı Öz’den Erkal ve Günal’a teşekkür mesajı 

Kartal Belediye Başkanı Altınok Öz, gösterinin ardından yaptığı konuşmada ise  “Nazım’ın hayatından kesintiler sunarak bir Nazım gecesi yaşattıkları için değerli sanatçılarımız Genco Erkal ve Tülay Günal’a teşekkür ediyorum. Büyük ustayı Ankara’dan beri takip eden biri olarak Kartal’da ağırlamaktan dolayı büyük bir gurur duydum. İyi ki geldiniz. Geçtiğimiz gün doğum yıldönümü için düzenlediğimiz gecede bir Nazım yaşadık, bugün değişik bir Nazım yaşadık ama ikisinden de büyük keyif aldık” dedi. 

Başkan Altınok Öz, gecenin sonunda Genco Erkal ve Tülay Günal’a Kartal heykelciği ve bir de  çiçek takdim etti.

 


Kaynak: ÖZEL HABER
Editör: SİNAN ERDOĞDU
Bu haber 249 defa okunmuştur.
HABERE YORUM YAZINDİĞER HABERLERİ
ANKETİMİZE KATILIN

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

Beğendim
Beğenmedim
Fena Değil

Tüm Anketler
NAMAZ VAKİTLERİ