Bugun...
11-12-2017
GÜLŞAH YILDIZ

GÜLŞAH YILDIZ

Trump’un çalıştığı hesap

Bazı şeyleri görmek o kadar da zor değil. Şurada koltuğa geçeli ne kadar oldu. Rengini bu kadar belli etme bari. Kudüs’ü başkent yapma isteği bir takım emellerin görünen yüzüdür. 3 din için de kutsal bir mekan olan Kudüs’ü başkent yapsak neye yarar? 3 dininde kutsalı olan bir yeri Yahudi devletinin başkenti yapmak demek 2 dinin izlerini yaka yıka silmek, her gün azar azar Müslüman öldürerek oradaki varlığını seyreltmek, zulümlere tam gaz devam etmek, milyon yıllık hain emellerine ulaşma yolunda bir görev daha tamamlandı demek. Her milletin bir şuuru vardır. Bugün Türkiye’de sorsak bir çok kişi Osmanlı’nın kilometrekare olarak maksimuma ulaştığı zamanlardaki diyarları kendine hak görür. Balkanları geri ister, Kafkasları geri ister. İsrail Devleti’nin de gelmiş geçmiş Yahudi devletçik ve topluluklarının anayurtlarında bazı şeyleri kendine hak görmesini psikolojik açıdan uygunsuz bulmuyorum. Ama.... burada kocaman bir ama var. Arz-ı mev’ud diye bir emelin olduğundan hepimiz haberdar olmalıyız. 2 nehir arasındaki toprakları alacaksın, kendine yurt yapacaksın ve burdaki kavimleri su buharlaştırır gibi yok edeceksin. Neresi bu iki nehir? Nil ile Fırat. Hatay ilimizde bu sınırların içindedir. İsrail Bayrağı’ndaki iki mavi çizginin de bunu temsil ettiği söylenir. Kısaca bir çok ülkenin bir takım tarihi sebeplerle gözü başka topraklarda olabilir. Ama İsrail’in kadim emeli o hedefinde Yahudi olmayan herkesi yok etmektir. Tevrat’a iman etmekten daha kıymetli olan bu emel Yahudi’nin gerçek yüzüdür.
ABD’yi alenen yöneten ailelerden birkaçı bilinir. Artık dalga konusu haline geldi. Bu şekilde içi boşaltılsın diye bilinmeleri tercih edilmiş bile olabilir. Kim bilir o güçte daha kaç aile var. Trump’ın neye hizmet ettiği çok açık. İsimlerin pek bir önemi yok. Altındaki zihniyet önemli. Bize oyalanalım diye Rothchild’i attılar önümüze. Hazar Türkleri Musevi’dir. İsrail’in gözünde sinek kadar değeri olmaz. Çünkü olay Musevilik değildir. Yahudi olma durumudur. Öldürmeyeceksin diyor ya 10 emir, onlar kendinden olanı öldürmeyeceksin anlar. Faşist kafaya bak sen. Çalmayacaksın diyor ya, Yahudi kardeşinden çalmayacaksın. Yoksa Filistinli bir çocuğu yok etmek de ne sakınca olabilir değil mi? Nasılsa Yahudi değil. Büyüyüp başımıza bela olacağına şimdiden sorunu çözelim der bunlar. Aylardır ezan okutmuyorlar oralara. Her zaman vakti bir arbede, bir karışıklık. Kimin silahından çıktığı belli olmayan kurşunlarla can veren insanlar.
Kimse kusura bakmasın. Osmanlı İmparatorluğu yıkıldı. Biz de kendi derdimize düştük. Yeniden bir devlet olduk. Oralar tek başına ve sahipsiz kaldı. Yeni sahipleri satılık koltuklardı. Yönetemediler. Sahip çıkanı olmadı. 100 yıldır bir alakamız, bir iddiamız olmayan yerlerde hiç bir zaman huzur olmadı. 
Filistinlilere soydaşlarından bir fayda gelmedi. Onlarda bunu artık anladılar. Bu hissi balkanlar da tecrübe etti, Kafkaslar da.. Arap coğrafyası anlamamak da biraz direnmiş olsa da artık kimse kimseyi kandıramaz. Bilgi çağı.. öyle kandırmak, Türk’ü Araba, Arab’ı Türk’e kötüleyerek arı gayrı çıkarmak kolay değil. İsrail karşısında, ABD’nin karşısında ürkek bir Türkiye yok artık. Tepki, ambargo, ilişik kesme ve daha sert yöntemler.
Satın alabileceğiniz iki yüzlü Ortadoğu devlet liderleri hala bulabilirsiniz belki.. ama yanı başında da her şeyin farkında olan ve ipliğinizi pazara çıkaracak bir Türkiye var. Trump’ın kimin hesabına çalıştığı ortada. Söyle diyorlar söylüyor. Otur diyorlar oturuyor. O yüzden adama şahsi kızgınlıklara gerek yok. O sadece görünen bir yüz. Trump toplu bela okuma seansı yapsak da bir şey değişmez. Yapana değil yaptırana bakalım.

Bu makale 337 defa okunmuştur.
MAKALE YORUMLARI
ANKETİMİZE KATILIN

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

Beğendim
Beğenmedim
Fena Değil

Tüm Anketler
NAMAZ VAKİTLERİ